facebook
   2014-04-14

CZTERY MEDALE

W niedzielę, tj. 13 kwietnia wróciła z Mistrzostw Europy Seniorów, polska reprezentacja kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Podczas trwania Mistrzostw w Tel- Avivie nasze sztangistki i sztangiści dostarczyli nam niezwykłych przeżyć.

Pierwszego dnia Mistrzostw, w kat. 48 kg kobiet- Marzena Karpińska zdobyła srebrny medal w dwuboju z wynikiem 177 kg (81kg + 96 kg), a kolejną medalistką tym razem brazową została Ewa Mizdal w kat. 75 kg kobiet.

Natomiast występ braci Zielińskich w kat. 94 kg mężczyzn, zachwycił nas niesłychanie. Obydwaj bracia stanęli na podium- Adrian- Mistrz Olimpijski z Londynu- ze złotem na szyi a Tomasz, ze srebrnym medalem.

Marcin Dołega w kategorii superciężkiej wywalczył "małe srebro" w rwaniu, a po zakończonym dwuboju ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Gratulujemy naszym wspaniałym sztangistkom i sztngistom  wyników, dziękujemy za medale i niesamowicie spektakularną walkę na pomoście.