facebook
   2014-09-07

II Turniej seniorów w rugby 7W sobotę 6 września na stadionie MOSiR w Ciechanowie rozegrany został II Turniej Seniorów Rugby 7. W turnieju podobnie jak rok temu poza gospodarzami z Klubu Sportowego Ciechan i Szymon Kołecki, udział wzięły drużyna Szarży Grudziądz, drużyna Rugby Białystok, ale nowością była drużyna "Pomorza", w skład której weszli zawodnicy dwóch klubów: Tura Chojnice i Rugby Team Olsztyn. W turnieju miało wziąć udział razem 6 drużyn, ale zarówno drużyna Orkana Sochaczew jak i Posnanii Poznań ostatecznie odwołały przyjazd do Ciechanowa. 

Turniej rozegrany został w systemie "każdy z każdym" co oznaczało trzy mecze w fazie grupowej dla każdej drużyny. Komplet trzech wygranych na koncie miała drużyna z Grudziądza. Drużyna Ciechana wygrała dwa mecze, ulegając drużynie Szarży Grudziądz. Te dwie drużyny zagrały ze sobą w meczu finałowym, w którym zawodnicy Ciechana musieli ponownie uznać wyższość przeciwnika, jednak wynik meczu był zdecydowanie lepszy do meczu rozegranego w fazie grupowej. Ostatecznie więc pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Grudziądza, drugie drużyna Ciechana, trzecie zajął Białystok a czwarte zajęła łączona drużyna "Pomorza".
Dla zawodników z Ciechanowa ten turniej stanowił jednocześnie otwarcie sezonu i dał okazję do ogrania przed kolejnymi turniejami w Sosnowcu, Poznaniu i Grudziądzu.